Nová Toyota ProAce

Po delší odmlce se opět vracíme s článkem, který přináší novinku zvanou Toyota ProAce Verso!
Jedná se o vůz vyrobený ve spolupráci s automobilkou PSA.
Už na začátku musím zmínit, že tento vůz dostal v testech Euro NCAP 5 hvězdiček z 5, což je určitě velice příjemná zpráva pro milovníky bezpečnosti.
Podle dostupných informací by se vůz měl prodávat ve třech variantách délky, stejně jako u spřízněných francouzských modelů. Volit si budou moci zákazníci mezi 4,6m, 4,9m a 5,3m. Široké by měly pak být 2,2 m a vysoké 1,9 m.
Co se týče výbavy, měly by bát nabízeny 3 (Shuttle, Family a VIP)

Shuttle-
měl by mít všechny 3 varianty velikosti a je vhodný kandidát stát se rodinné vozidlo i s možností komerčního využití. 

Family-
dvě plně samostatná přední sedadla v kombinaci se sklopnými a vyjímatelnými sedadly ve druhé a třetí řadě jsou samozřejmost. Všechny sedadla ve druhé a třetí řadě by měly být opatřeny systémem ISOFIX.

VIP-
tato výbava by již měla opravdu představovat vůz pro klientelu, která má ráda luxus. Z vozu se mlže v mžiku stát pak mobilní obývací pokoj či kancelář se samostatnými koženými sedadly. 


Základním pohonným motorem pro tyto vozidla se stane přeplňovaný vznětový čtyřválec s objemem 1,6l s výkonem 70 kW s 5-ti stupňovou manuální převodovkou, nebo 6-ti stupňovou robotizovanou převodovkou, Dále následuje opět 1,6l s výkonem 85kW se 6-ti stupňovou převodovkou.
A jako třešnička na dortu se pak představí turbodiesel o objemu 2,0l s výkony 110 kW a 130 kW se 6-ti stupňovou převodovkou, a ve druhém případě i s automatickou převodovkou.  


DATA | aktuality | Toyota-Proace-Verso.jpg

 

Jsme i na Facebooku