Máte problém s emisi? U Mirai už nikdy !!

Rádi bychom  touto cestou sdělili naše myšlenky o emisním problému VW group.

Moc se nám líbí, jak začínají naši novináři celou situaci bagatelizovat, a snažit se okamžitě podsunout široké veřejnosti názor, že jistě podvádějí všichni. Což může být samozřejmě pravda. Proto bychom Vám zde rádi sdělili, co víme a co rozhodně pravda je!

Toyota již roky tvrdí, že není možné s neustále se zpřísňujícími pravidly emisních norem s dieslovými motory v jejich dnešní době vydržet. Proto již před mnoha lety přišla Toyota s hybridními motory a tvrdí, že je to jediná cesta do budoucna, jak dodržovat nové a nové zpřísňující se emisní normy pro výfukové plyny. A s prvním Priusem sklízela Toyota, jak u odborné veřejnosti, tak od konkurence  mnoho ironických úsměvů, že tohle ta cesta rozhodně není. Situace dnes není třeba komentovat.

Ještě bychom rádi uvedli jednu věc. Toyota s přicházející novou zpřísněnou normou (nyní Euro 6) snižovala výkony svých dieslových agregátů tak, aby se do limitních norem vůbec dostala. Dokonce navázala spolupráci s automobilkou BMW a převzala některé jejich starší motory (díky poslední infomaci, podle které se to se týká i BMW z toho jde trochu strach), které přepracovala tak, aby novou  normu EURO 6 splňovala, a to pochopitelně nebyla jednoduchá práce. 

Toyoťácké  benzínové hybridní motory jsou, co se týče spotřeby, na úrovní naftových motorů, tedy těch, co splňují emisní normy. Náklady na údržbu jsou výrazně pod cenami dieslových motorů, a dnešní nabídka až 10-ti leté záruky na hybridní baterie Toyoty a Lexusu Vám dává velkou jistotu spolehlivosti. Co se týče prodeje ojetých hybridních vozů, tak ani tady nemusíte hledat žádné komplikace. Vozy si drží velmi dobře svoji hodnotu a na trhu je po nich velká poptávka.  

Jasným příkladem bude níže přiložené video, které Vás jednoznačně přesvědčí, kdo to s naší matičkou Zemí myslí dobře. Za většinou dieslových motorů budete muset i dnes stát nejspíše s plynovou maskou, zatím co z Toyota Mirai si budete moci nakapat nezávadnou vodu z výfukového potrubí do skleničky.

Nezbývá než si vzpomenout na starý dobrý slogan Toyoty, že: „nic není nemožné – Toyota“!

 

Hezký den všem,

přejí  jednatelé společnosti.      


Jsme i na Facebooku